O R E B I Ć, CHORVATSKO

OREBIĆ, pamětihodnost a ozdoba poloostrova Pelješac, je umístěn v jeho jihozápadní části pod kopcem Sveti Ilija (961m) a vzdalený od Dubrovniku asi 100km. Toto sluneční, historické město bylo sídlem někdějších slavných mořeplavců, kteří v XVII a XVIII století obepluli celý svět až do nejvzdalenějších části zeměkoule. Ze svých cest přivezli do svého rodného Orebiće různé druhy rostlin, a také svůdné vůně, které dodnes ovlivňují duši i tělo těch, kteří Orebić navštíví a vytváří jim iluze exotických a vzdálených mořských pobřeží. O těchto významných mořeplavcích a jejich neuvěřitelných zážitcích svědčí bohatě zařízené a udržované muzeum, které je sočásti Franjevačkého kláštera (1470). V klášteře se nachazejí neuvěřitelně cenné exponáty a jeho umístění nám umožňuje krásný a nezapomenutelný výhled na Korčolu a okolní ostrovy.

Orebić je staré město s moderní infrastrukturou:luxuní hotely, nemocnice, pošta, banky, supermarkety, velice dobře zásobovaný trch, středozemní restaurace, disko kluby. Tedy, ideální pro odpočinek a zábavu mladých, ale stejnětak i pro celé rodiny.

Geografická poloha Orebiće umožňuje návštěvníkům výlety do známých měst:Dubrovnik, Split, Korčula, Ston, Mljet, Hvar, Brač.

Korčulanský kanál je jedno z nejidealnějších míst pro vodní sporty: plachtení, lyžování na vodě, podvodní rybolov a rybolov. Zde se nachází i přístav, ve samém centru města.